Czy potrzebna mi strona internetowa?

Czy potrzebna mi strona internetowa?

"Jeśli nie ma cię w sieci - nie istniejesz" – to zdanie jeszcze niedawno mogłoby się wydawać tylko pustym frazesem, jednak wraz z rozwojem Internetu coraz bardziej staje się ono prawdą. Klienci coraz częściej zaczynają poszukiwanie firm, produktów i usług właśnie w globalnej sieci. Tak więc należy się zastanowić, co daje nam strona www?

Po pierwsze nasza oferta ma globalny zasięg – możemy dotrzeć do większej liczby klientów, i to na całym świecie. W przeciwieństwie do innych mediów możemy dostarczyć klientowi tyle informacji ile tylko chcemy – nie ogranicza nas „czas antenowy”.

Dzięki temu nasza oferta może być przedstawiona bardziej szczegółowo, a klient znajdzie wszystkie interesujące go informacje. Nasza oferta może być też bardziej bogata niż np. przedstawiona w gazecie czy na ulotce informacyjnej – możemy wzbogacić tekst o zdjęcia, filmy, czy muzykę przez co nasza oferta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Dzięki sklepom internetowym Internet jest jedynym medium za pomocą którego możemy bezpośrednio osiągnąć nasz cel – czyli sprzedaż produktu. Strona internetowa jest też najbardziej interaktywna – za pomocą emaili lub czatu możemy bezpośrednio skontaktować się z klientem i przesłać mu wszelkie informacje których potrzebuje. Dzięki interaktywnym mapom dojazdu, możemy zaoszczędzić nasz czas na niepotrzebne telefony z zapytaniem o dojazd do naszej firmy.

Własna strona internetowa pozwala nam „zaistnieć”, pozwala nam zdobyć nowe rzesze klientów, zwiększyć ilość sprzedawanych produktów – czyli zwiększyć nasze dochody.

Coraz więcej firm rozpoczyna swoją działalność właśnie od założenia strony internetowej, ponieważ wiedzą, że własne miejsce w Internecie stało się w XXI wieku niezbędne.

<-- pozostałe artykuły